Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mapka areálu je zde:

 

Rok 2010

 

Vložený závod Fichtlů v rámci Moravia (pitbike) Cupu 2010 - 11. 9. v Dubňanech

Naše výsledky:

4.

5.

7.

9.

 

9. závod Fichtl Cup Série - 4. 9. ve Starém Městě u Frýdku-Místku

Výsledky v kategorii Klasik:

1. Václav Sklář

2. Ladislav Roreček ml.

3. Pavel Váca (1. do 16 let)

4. Ondřej Liška

5. Richard Jenner

6. Ladislav Roreček st.

7. Jakub Durančík

8. Ondřej Kratochvíl

9. Vladimír Vašátko (nejstarší)

10. Karel Sobek

11. Michal Hanák

 

Výsledky v kategorii Speciál:

1. Ladislav Studený

2. Filip Kulhánek

3. Dominik Menšík

4. Adam Šromota

5. Václav Sklář

6. Martin Mika

7. Daniel Boor

8. Lukáš Neumann

9. Václav Babka (nejmladší)

10. Radomír Červenka

11. Lukáš Kupka

12. Dalibor Sklář

13. Jan Mlkvik

14. Adam Pekár

15. Tomáš Jančík

16. Jaroslav Neumann

17. Kryštof Horáček

18. Vojtěch Adamovský

 

8. závod Fichtl Cup Série 7. 8. v Medlově se pro nezpůsobilý terén a nepříznivé počasí neuskutečnil. Závod se proto jel v náhradním termínu 21. 8.

Naše výsledky v kategorii Speciál:

5. Jakub Špok

6. Ondřej Liška

9. Dominik Menšík

13. Adam Pekár

14. Jan Mlkvik

16. Michal Murín

V kategorii Klasik obsadil Václav Sklář 3. místo.

 

Žhavé rozety - Radslavice 24. 7.

Zúčastnili jsme se 4. ročníku závodů mopedů a fichtlů ve třídě Fichtl speciál. Počasí se na závod umoudřilo, ale technika vypověděla službu Filipu Kulhánkovi a Láďovi Studenému. Problém si udělal i Michal Slováček, který si před druhou rozjížďkou nedolil benzín a předčasně tak ukončil své vystoupení. Radost naší výpravě udělal Václav Sklář, který ve třídě originálních fichtlů skončil na celkově 2. místě.

Naše výsledky:

6. Petr Klosík

7. Václav Sklář

8. Jan Mlkvik

9. Adam Pekár

11. Michal Slováček

15. Filip Kulhánek

 

7. závod Fichtl Cup Série - 5. 7. v Žuchově u Frenštátu pod Radhoštěm

Naše výsledky silničního závodu (maratonu) třídy Open:

12. Jakub Špok

15. Michal Slováček

17. Ing. Petr Klosík

18. Ondřej Liška

19. Jan Mlkvik

V krosové vložce jsme na stupně nedosáhli.

Naše konečné výsledky třídy Open:

5. Jakub Špok

8. Michal Slováček

9. Petr Klosík

15. Jan Mlkvik

19. Ondřej Liška

Ve třídě Fichtl skončil Václav Sklář na 7. místě (v krosové vložce dokonce 3.).

Videa: start Fichtlů                     start třídy Open                     rozjížďka třídy Open

 

6. závod Fichtl Cup Série - 26. 6. v Medlově

Výsledky třídy Speciál:

7. Jan Mlkvik

8. Michal Slováček

13. Adam Pekár

16. Ondřej Liška

Jakub Špok pro poruchy (které si sám zavinil) nedojel, snad si to uvědomí a příště nic nezanedbá!

Výsledky třídy Klasik: 4. Václav Sklář

 

Exhibiční závod - 12. 6. na Čeladné

V rámci mistrovství republiky v enduru - 8. ročníku soutěže O pohár Lysé hory jsme se zúčastnili ukázkového závodu na části rychlostní zkoušky, abychom propagovali tento sport a náš automotoklub.

Naše výsledky:

1. Filip Kulhánek

3. Jakub Špok

5. Václav Sklář

7. Ing. Petr Klosík a Jan Mlkvik

8. Adam Pekár

Doprovodný program:

 

5. závod Fichtl Cup Série v Těrlicku se 30. 5. nekonal

 

4. závod Fichtl Cup Série - 30. 5. (náhradou za plánovaný termín 23. 5.) v Budišově nad Budišovkou

Výsledky mladších:

1. Jakub Špok

2. Jan Mlkvik

 

3. závod Fichtl Cup Série - 15. 5. v Dubňanech se nekonal. Byl přeložen na 27. 6., ale nezúčasnili jsme se pro velkou vzdálenost a zaneprázdnění vedoucího.

 

2. závod Fichtl Cup Série - 1. 5. ve Starém Městě

Výsledky mladších:

1. Jakub Špok

2. Přemysl Toman

3. Vojtěch Adamovský

4. Ondřej Liška

5. Lukáš Bobek

6. Jan Mlkvik

Výsledky starších:

1. Václav Sklář

2. Filip Kulhánek

3. Jiří Keňo

 

1. závod Fichtl Cup Série - 25. 4. v Medlově

Naše výsledky:

12. Jakub Špok

15. Ondřej Liška

17. Filip Kulhánek

23. Václav Sklář

 

 

Rok 2009

 

Zpráva o činnosti Fichtl teamu při AMK Frýdek-Místek

V roce 2009 byl při místním Aotomotoklubu ve Frýdku-Místku založen klub mladých motoristů pod názvem "Fichtl team", který se pravidelně zúčastňoval závodů motocyklů v kategorii do 50 ccm. Jde o nově se rodící třídu, kde základ motocyklu tvoří staré dobré Jawy 50 - tzv. Fichtly.

Zakládajícími členy se stali „kluci“ ze Základní školy ve Starém Městě, a to: Jakub Špok, Jan Mlkvik, Ondřej Liška, Adam Pekár, Michal Slováček a Kryštof Horáček.

Začátky se jako u všech činností rodily sice s velkým nadšením, ale těžce. Začalo se se třemi motorkami bez úprav a chabého stavu. Pouze u jednoho stroje byly drobné úpravy staršího data a jeden stroj byl nově postaven.

První seznámení s atmosférou závodů měli možnost kluci poznat na trati v Soběšovicích, kde pan Solnický uspořádal malý podnik pro kategorii Fichtl. Team doplnil „zkušený borec“ Filip Kulhánek, který měl otestovat nový stroj a taky ukázat klukům, že závody se jezdí jinak, než pouhé vození se po louce.

Vlastní závody se jely za pěkného počasí. Účast ostatních závodníků nebyla velká, takže výsledky teamu byly více než slušné. Filip Kulhánek splnil roli favorita a vyhrál. Na „bedně“ ještě skončil na 3. místě Jakub Špok.

Opravdu velké závody čekaly na „team“ 30. května 2009 na okruhu v Těrlicku. Zde se zúčastnilo asi 30 jezdců, přestože počasí akci vyloženě nepřálo. Trať závodu byla kombinovaná, a to 40 % po asfaltu a zbytek po nezpevněné cestě a louce. Závod byl řešen systémem kvalifikačních rozjížděk a následně opravných jízd. Závod byl vyhlášen bez rozdílů tříd a za „Fichtl team“ startovali Jakub Špok, Jan Mlkvik a Kryštof Horáček. Tyto ještě „posílili“ další jezdci AMK Frýdek-Místek, a sice Filip Kulhánek a Jindřich Ulčák. Tento jezdec jako jediný startoval na „mopedu“, se kterým se zúčastňuje celorepublikových závodů této kategorie.

Po dopoledních kvalifikacích se v odpoledních hodinách jely finálové jízdy, do kterých se kupodivu kvalifikovali všichni naši jezdci. Tyto probíhaly pro naše barvy zcela úžasně - zvítězil Jindra Ulčák a druhý dojel Filip Kulhánek. Ostatní skončili sice v poli poražených, ale ostudu určitě neudělali.

Dalším závodem byl podnik na „domácí“ trati ve Starém Městě. Přípravu trati jsme začali už den před závody, tj. 3. července 2009. Zde nás podpořil také starosta, který nám dal k dispozici unimo buňky včetně elektřiny na dožínkovém areálu. Přestože se zde pořádal 1. ročník, zúčastnilo se dostatečné množství závodníků. Zde je taky třeba ocenit pomoc předsedy AMK pana Bužka, který zajistil kompletní časomíru, výpočetní středisko a administrativu. Umístění našich jezdců v kategorii do 15 let bylo vynikající, a sice všechna místa na „bedně“.

Hned následující den, tedy 5. července 2009, se jely velké závody v Žuchově u Frenštátu pod Radhoštěm. Zde byla trať složená ze dvou částí – první byl asfaltový okruh cca 8 km a druhou část tvořila terénní vložka.

Protože na startovní listině bylo cca 180 startujících, rozhodli jsme, že kluky do takové mely nepustíme. S pořadateli jsme dohodli, že pro závodníky do 15 let uspořádáme závod pouze na terénním okruhu. Zde opět naši borci uspěli a obsadili 1., 2., 4. a 5. místo.

Další „velké závody“ čekaly náš tým v Medlově u Litovle. Zde se jelo na trati, kde se jezdí i „dospělý“ motokros, takže kluci se prvně setkali s prudkými sjezdy i výjezdy, před kterými měli na začátku velký respekt. Zde se závody jely klasickým systémem, a to trénink a následně 2 rozjížďky. Ještě před tréninky kluci „objevili“ stánek s párky a hlavně okruh, kde zdarma půjčovali čtyřkolku. Zde se „vyznamenal“ Michal Slováček, který zapůjčený stroj nezvládl a vyjel mimo trať, kde jízdu zakončil přejetím malé holčičky, která přihlížela.

Vlastní závody byly zajímavé, v obou rozjížďkách vystartoval Filip Kulhánek jako první, ovšem pro poruchy strojů jízdy nedokončil. Ostatní naši se bili statečně a nakonec při vyhodnocení byl Kuba Špok na bedně (3. místo), Honza Mlkvik pátý a Michal Slováček třináctý. Filip Kulhánek byl oceněn za nejlepší starty věncem buřtů. Při zpáteční cestě „závodníci“ po krátké době usnuli jako miminka a vzbudili se až doma J.

Nastal konec prázdnin a hned 1. víkend byl připraven závod na domácí trati, tj. 5. září 2009. Opět nám vyšlo počasí, dále perfektně fungovalo výpočetní středisko pod vedením načeho předsedy a taky bufet pana „Kolonky“. Tradičně se jely 3 kategorie, a to Fichtl do 15 roků. Fichtly nad 15 let a potěr do 10 let. Rozjížďky pěkně odsypaly a výsledek byl taky výborný, a sice kompletní „bedna“ a navíc 5., 6. a 7. místo. V dospělé kategorii měl smůlu Václav Sklář, který ve dvou rozjížďkách musel odstoupit z „pódiových“ pozic kvůli defektům předního kola.

Poněvadž se závody všem závodníkům moc líbily, rozhodli jsme se uspořádat v letošním roce ještě jedny. Datum byl určen na 10. říjen 2009. Tentokráte nás totálně zklamalo počasí. Pršelo celý den. Přesto přijelo více jezdců než posledně. Je vidět, že se už Fichtly začínají rozmáhat. Závody byly ovlivněny velkou úmrtností strojů, přesto Ondra Liška závody vyhrál.

Dne 1. listopadu 2009 jsme opět vyrazili do Medlova. Opět dobře připravená trať, solidní organizace, hnusné počasí, mlha a zima, ale naštěstí bez deště. Krásně jel Kuba Špok, když si po tuhém boji vyjel 3. místo. Ostatní se umístili v první desítce.

Poslední akcí sezóny měly být závody 7. listopadu 2009 v Kateřinicích na trati u pana Mokroše – „Tydýta“, který připravil trať společně s naším členem AMK panem Chamrádem. Bohužel se vůbec nepovedlo počasí. Trať byla blátivá a pro „fichtly“ prakticky nesjízdná. Dalším problémem byla zmatečná činnost pořadatelů, nepřipravený systém a hlavně nesmyslné startovné, které při „odborných“ radách pana Kročka (chytrý jako rádio) bylo stanoveno na 100 Kč. Toto nás natolik otrávilo, že jsme sbalili stroje a jeli domů a na naší trati si společně slušně zajezdili. Tedy do doby, kdy díky vodě „umřely“ skoro všechny stroje.

Tímto byla celá sezóna zakončena a motorky čekalo jen rozebrání a příprava na novou sezónu.

Zapsal: Ing. Petr Klosík

 

 

Pozvánka na 3. Fichtl cup ve Starém Městě

V sobotu 10. 10. 2009 opět pořádá náš AMK grandiózní podnik v bývalém dožínkovém areálu ve Starém Městě. Přejímka strojů od 9.30 hod.

Hodnotné ceny - poháry, věnce, věcné ceny.

Těšíme se na hojnou účast.

Informace na tel. 774 273 350

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fichtl Cup Medlov

FICHTL CUP 15.8. 2009 - KAT. DO 15 LET
POŘADÍ
JEZDEC
ST. ČÍSLO
BODY CELKEM
1.
Hladil Marek
70
42 b.
2.
Skopal Tomáš
50
42 b.
3.
Špok Jakub
31
33 b.
4.
Babka Václav
38
32 b.
5.
Mlkvik Jan
22
28 b.
6.
Čermák Mikuláš
33
27 b.
7.
Schubert Libor
48
26 b.
8.
Walter Daniel
555
25 b.
9.
Müller Jakub
222
25 b.
10.
Adamovský Vojtěch
93
25 b.
11.
Ťuka Lukáš
21
20 b.
12.
Hel Tomáš
53
20 b.
13.
Slováček Michal
61
19 b.
14.
Kulhánek Filip
14
15 b.
15.
Pekár Adam
51
11 b.
16.
Diviš Lukáš
12
10 b.
17.
Kaller Martin
8
0 b

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fichtl cup  Staré Město
 
 
 
 
Fichtl Cup Staré Město     4.7.2009
Celkové výsledky
Pořadí Start. číslo Jméno Příjmení
1. 59 Michal Skácel
2. 4 Roman Ondryáš
3. 14 Karel Kalina
4. 3 Jakub Špok
5. 2 Jan Mlkvik
6. 5 Adam Pekár
7.      
       
Starší      
1. 59 Michal Skácel
2. 4 Roman Ondryáš
3. 14 Karel Kalina
4. 18 Václav Sklář
5. 19 Jiří Goch
6./nejstarší 125/9 Roman Skácel
7. 150 Patrik Musálek
       
Mladší      
1. 3 Jakub Špok
2. 2 Jan Mlkvik
3./nejmladší 5 Adam Pekár
4. 2 Ondřej Liška
5. 151 Marian Východník
6. 6 Michal Slováček
 
 
 
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pozvánka na Fichtl cup ve Starém Městě

 
Dne 4. 7. 2009 pořádá náš AMK grandiózní podnik v bývalém dožinkovém areálu ve Starém Městě. Pezentace od 9.00 h. Start hlavního závodu ve 13:00. Hodnotné ceny - poháry, věnce, věcné ceny. Těšíme se na hojnou účast.
 

 

Fichtl Cup 8. 11. 2008

Dne 8. 11. 2008 se konal pod záštitou AMK Frýdek-Místek na trati v Kateřinicích u Nového Jičína. Za účasti jezdců z celé severní Moravy na velmi pěkně připravené trati se konal závěrečný podnik seriálu s názvem FICHTL CUP. Začalo se jako již tradičně seznámením s tratí a tréninky. Jezdci  byli rozděleni do dvou kategorií, a to do 15 a nad 15 let. V obou kategoriích starovalo 20 účastníků.

Po velmi pěkných soubojích ve třech rozjížďkách zvítězil v kategorii nad 15 let člen našeho automotoklubu Filip Kulhánek, na druhém místě se umístil člen opavského týmu Pavel Mojžíšek a na 3. místě Julius Hajšo z Bohumína. V kategorii do 15 let zvítězil teprve 6letý Libor Sekanina.Fichtl Cup Žuchov 7. 7. 2008

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výsledky aktivátoru návnady Dynamite v praxi

(Eva.Gallenkamp, 6. 7. 2018 13:34)

Síto Dynamite Baits Maggot / Ground Bait Riddle. Tekutá potrava Dynamite Baits Robin Red Liquid Carp Food 1l. Dip Dynamite Baits Bait Dip 100ml. Boilie Dynamite Baits Complex-T. Atraktant Dynamite Baits Attractant & Re-hydration Soak 500ml. Někdo zahájil, někdo se chystá, ale akce vždy potěší. Prohlédněte si aktuální NEWS . Pohodlíčko a slevy, to chceme všichni. https://rybydynamit.com/ Opravdu se často nechci domů vracet s prázdnou a tak si vždy nějak pomohu k dobrému úlovku. Ať už tím, že se na ryby snažím vyzrát správnými návnadami, či tím, že použiji právě Dynamite, výsledek je stejný – více chycených ryb. Na tento produkt si opravdu nemohu stěžovat.